Gazdaság MTI / hvg.hu 2020. november. 23. 15:01

Pár hónapon belül két új központot is kapott a magyar hírszerzés

Májusban a képzési központ adták át, most pedig a kríziskezelő központot. A létesítmény 1,5 milliárd forintba került.

Fél éven belül a második új központtal bővült a magyar hírszerzés – mondta a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn az Információs Hivatal Kríziskezelő Központjának átadásán. Szijjártó Péter azt mondta, a nemzet biztonságának garantálásához hatékonyan kell elemezni és értékelni a világban végbemenő változásokat.

A tárcavezető azt mondta, mivel a járvány miatt az oktatás és a szociális élet egy része a digitális térbe helyeződött át, ez lehetőséget ad a terroristáknak a kibertámadásokra, illetve, hogy gyorsabban, hatékonyabban terjesszék szélsőséges ideológiájukat. 2020 első felében 30 százalékkal nőtt a kibertámadások száma és ezek egy része a kritikus infrastruktúrát érte – mondta Szijjártó Péter, aki szerint ide kell sorolni az álhírek terjesztését is, amivel sok esetben az egyes országok védekezési hatékonyságát gyengíti, de oly mértékben, hogy ezzel már emberek életét is veszélybe sodorják.

Hozzátette, ez az időszak rendkívüli mértékben megnöveli a biztonság jelentőségét, így a hírszerzését is. Ezért elengedhetetlen, hogy olyan kríziskezelő központ álljon rendelkezésre, amely a XXI. századi követelményeknek, a nemzetközi titkosszolgálati sztenderdeknek is megfelel, és lehetővé teszi, hogy az ország reagáló képessége megszakítás nélküli legyen. A most átadott központban a nap minden órájában és a hét minden napján folyik a munka, és onnan valós időben követhetik a folyamatban lévő műveleteket, illetve kapcsolatot tarthatnak a külföldön lévő munkatársakkal.

A központ kialakítása 1,5 milliárd forintba került.

zöldhasú
Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?