Simor András, a jegybank korábbi elnöke 2019 májusáig az Európai Újjáépítési és Beruházási Bank (EBRD) második embere volt.
Éves online közgyűlésén az Erste Group Bank AG két új tagot választott be a felügyelőbizottságba: az osztrák Friedrich Santnert és Simor Andrást, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) korábbi elnökét.
Simor 2019 májusáig, 65. születésnapjáig az Európai Újjáépítési és Beruházási Bank (EBRD) második embere volt. Miután 2013 márciusában kitöltötte mandátumát a Magyar Nemzeti Bank élén, megpályázta az EBRD egyik alelnöki állását. A posztért erős rivalizálás folyt mások mellett a szlovákiai reformok atyjával, Ivan Miklošsal. Az EBRD többfordulós meghallgatás után, 2013. március 27-én jelentette be: júliustól Simor lesz a bank szakpolitikáért felelős alelnöke, ő tartja majd a kapcsolatot a részvényesekkel és a hitelezőkkel. Az EBRD-ben alapító és résztulajdonos Magyarország kormánya tett egy óvatos kísérletet, hogy kinevezését megakadályozza – eredménytelenül. A következő év októberében Simor pénzügyi vezérigazgató-helyettes lett, amihez 2016-ban megkapta az operációs vezérhelyettesi posztot és az első alelnöki titulust is.
Bár felmerült, hogy a Brexit után az EBRD egyes részlegeit Londonból a térségbe lehetne költöztetni, akár Budapestre is, Simor végül letett erről: 2019. május 1-jén aláírta azt a megállapodást, hogy a bank három év múlva a Liverpool pályaudvar közelében lévő Exchange térről a divatos új üzleti negyedbe, a Canary Wharfba helyezi át a székhelyét.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.