Gazdaság hvg.hu 2020. október. 13. 11:08

190 milliót tapsolt el Nagytarcsa a veszélyhelyzet ürügyén, feloszlatta magát a képviselő-testület

Nem tudtak megegyezni a nagytarcsai képviselők, hogy fegyelmit indítsanak-e a polgármester ellen, aki 190 millió forintot nem a járvány elleni védekezésre költött el, így feloszlatták a testületet.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Rendkívüli ülésen feloszlatta magát a nagytarcsai képviselő-testület – írta meg az Átlátszó.

Az ügy előzménye az, hogy a hat független képviselőből álló testület arra jutott: Rimóczi Sándor Vilmos fideszes polgármester a veszélyhelyzeti felhatalmazással élve 190 millió forintot elköltött, de nem a járványügyi megelőzésre.

Abban nem volt azonban egyetértés, hogy fegyelmi eljárást indítsanak-e Rimóczi ellen, a megosztottság egyre nőtt, így azt látta a legjobbnak a minősített többség (négy képviselő), ha feloszlatja magát a testület.

Rimóczit azzal vádolják, hogy a veszélyhelyzet alatt hozott 77 rendelete egy részének semmi köze nem volt a járványhoz.

A saját cafeteria-juttatását például megemelte évi 400 ezer forintra, egy olyan céggel szerződött járdafelújításra, amely a szerződéskötés idejében még nem létezett, és megváltoztatta a helyi építési szabályzatot is.

Az egyik helyi képviselő, Bardócz Gábor a Pest Megyei Kormányhivatalhoz fordult, az onnan kapott választ úgy értelmezte, hogy a polgármester törvénysértést követett el, amikor egyedül módosított jogszabályokat. De Rimóczi is megkereste a hivatalt, és azt a választ kapta, a helyi rendeletek módosíthatóak voltak a veszélyhelyzet alatt is, ezért jogi felelősségre vonásról nem lehet szó.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.