A javaslat viszont továbbment. A hollandoknak és a belgáknak is gondjuk volt vele, de esetükben másról van szó.
Az uniós tagállamok állandó képviselőinek többsége megszavazta a német javaslatot a jogállami mechanizmus bevezetéséről – írta a 24.hu a Die Welt cikke alapján.
A javaslatot Magyarország és Lengyelország is megpróbálta leszavazni, de az végül továbbment.
A magyar és a lengyel fél mellett egyébként a holland, finn, svéd, dán és belga képviselők is nemmel voksoltak a dokumentumra, de ők azért, mert túl puhának találták azt.
A jogállami mechanizmus alapja az lett volna, hogy azokban az országokban, ahol sérülnek az EU alapértékei (ilyennek tartják Lengyelországot és Magyarországot is), felfüggesztik az uniós pénzek kifizetését.
Eurológus: Megúszhatja Orbán a jogállamisági feltételeket
Fontosabb átnyomni a büdzsét és a segélyprogramot.
A német kompromisszumos javaslat neve és néhány dolog később viszont megváltozott benne, így aztán már nem jogállami mechanizmusként hivatkoznak rá, hanem az Európai Unió költségvetését megvédő lehetőségként.
Az Európai Bizottság szerdán hozta nyilvánosságra első jogállamisági jelentését. A brüsszeli testület ebben aggasztónak nevezte a magyar igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatos átalakításokat, és külön kitértek arra, hogy a korrupciós ügyekben a magas beosztású hivatalnokok felelősségre vonása egyelőre elmaradt. A jelentés részleteit ide kattintva olvashatják.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.