Gazdaság hvg.hu 2020. szeptember. 02. 17:13

A forint árfolyama a koronaválság óta nem látott mélységekbe zuhant

Kis híján megvolt a 360-as árfolyam az euróval szemben, ha azt áttöri a forint, a következő lépcső 370-nél lehet.

Utoljára áprilisban, a koronavírus-járvány, illetve a bevezetett korlátozó intézkedések okozta sokk idején volt olyan gyenge a forint árfolyama, mint szeptember 2-án. Az árfolyam reggeltől kora délutánig szinte folyamatosan gyengült, kevés híja volt, hogy 360 forint érjen egy eurót. Az árfolyam aztán a mélypontról valamelyest erősödni kezdett.

A forint árfolyamát nem támogatja se a magas infláció, se a rossz (még a vártnál is rosszabb) második negyedéves GDP-adat. Ráadásul a koronavírus-fertőzöttek száma egyre nő, már rekordot döntött, ami újra gazdasági korlátozó intézkedéseket vetíthet előre – bár a kormány tagjainak megszólalásai alapján a beutazási korlátozásokon túl (amelyek gazdasági hatásai a turizmus miatt önmagukban sem elhanyagolhatóak) nem terveznek ilyeneket, legalábbis egyelőre.

A Portfolio.hu elemzése szerint 359,4 forintos euróárfolyamnál található egy technikai ellenállási pont, ezt az árfolyam kis híján áttörte, sőt a 360-as pszichológiai szintet is. Ha ezen a 359,4-360-as ellenállási zónán átjutna az árfolyam, akkor a tavasszal kialakult történelmi mélypont kerülne a befektetők célkeresztjébe, ez lenne a következő erős ellenállási szint 369,5-369,8-nál.

Díjazta a piac Matolcsyék bejelentéseit, nagyot erősödött a forint

Jelentős részben nemhogy átcsoportosításokkal, de egész egyszerűen átnevezésekkel hozta össze a kormány a járványvédekezési és a gazdaságvédekezési alapokat. Már egyértelmű, hogy a kormány ha lehet, egy forint pluszpénzt sem akar költeni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.