Gazdaság hvg.hu 2020. augusztus. 10. 11:24

Kinyílik a magyarok pénztárcája, ha a háziállatokról van szó

Sokan havi tízezer forintnál is többet áldoznak kisállataikra.

A magyarok 12 százaléka havonta kevesebb mint 1000 forintot költ a háziállataira, viszont majdnem minden ötödik tulajdonos sokat, több mint 10 ezer forintot fordít kedvencére, ez derül ki a Pulzus Kutató által készített reprezentatív közvélemény-kutatásból, amelyet a napi.hu számára készített. A megkérdezettek 35 százaléka pedig azt válaszolta, hogy semmilyen háziállata nincs.

A felmérés szerint inkább a nők áldoznak többet kedvenceikre: 28 százalékuk költ rájuk 10 ezer forintnál nagyobb összeget, 23 százalékuk pedig annyit, amennyit szükséges, ez 5-10 ezer forintos tételt jelent. Ebben a két "árkategóriában" a férfiak eredménye alacsonyabb. A legfeljebb 1000 vagy 1-5 ezres havi kiadás esetében viszont a férfiak vannak fölényben.

Az idősebbek hajlandóak nagyobb összeget kiadni a háziállatokra, a 60 év felettiek több mint ötöde ad ki több mint 10 ezer forintot havonta erre.

A végzettség szerinti bontás vegyes képes mutat. A diplomások közel felének nincs háziállata, ez jóval meghaladja az országos átlagot. Az alapfokú végzettségűeknek 21 százaléka fordít több mint 10 ezer forintot állataira, a középfokú végzettséggel rendelkezők 30 százalékánál pedig 5-10 ezer forintot "visznek" el a kutyák, macskák vagy más állatok.

Éles különbség látható a budapestiek és a községekben élők költései között.

Utóbbiak 20 százaléka szánt 10 ezer forintnál többet a háziállatokra, míg a budapestieknek a 14 százalékára igaz ugyanez. Az 5-10 ezer forintos havi kiadás a Budapesten, a megyeszékhelyeken, a kisebb vidéki városokban és falvakban élőkre viszonylag azonos arányban igaz, 17-21 százalékuk költ ennyit. Az is kiderült, hogy a községekben élők negyede nem tart háziállatot, a fővárosiaknál 44 százalék ez az arány.

 

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.