Az intézménynek vagyonkezelési és -értékelési szabályzatot kell készítenie, amennyiben továbbra is saját vagyonkezelést folytat.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) átfogó vizsgálatot végzett az Aegon Magyarország Önkéntes Nyugdíjpénztárnál (Aegon pénztár), a 2015. január 19-től a vizsgálat végéig tartó időszakot áttekintve. Az ellenőrzés elsősorban informatikai (IT) biztonsági, számviteli és adatszolgáltatási téren tárt fel jelentősebb hiányosságokat, írta közleményében a jegybank.
Az Aegon pénztárnak egyebek közt fel kell mérnie, és a megfelelő védelmi osztályokba kell besorolnia adatvagyonát, felül kell vizsgálnia a kockázatelemzés alapját képező üzleti hatáselemzését is, és erre vonatkozó teljes körű intézkedési tervet is ki kell dolgoznia. Szükség van az IT-biztonságért felelős személy bevonására is.
Az MNB felszólította az Aegon pénztárat arra is, hogy a jövőben maradéktalanul azonosítson minden belépő tagot. Felül kell vizsgálni, hogy a 2015 májusa óta belépett pénztártagok jogviszonyának kezdete megegyezik-e tagsági okirataikban és a pénztári nyilvántartásban.
Az Aegon pénztár nem vonhat le a tag portfólióváltásakor a jogszabályi limitnél magasabb költséget, és a portfólióváltás időpontja nem lehet korábbi, mint a tag erre vonatkozó kérelme. A jövőben a pénztárnak időben kell tájékoztatnia az elhunyt tag kedvezményezettjeit is, illetve be kell tartania a tagi járadékszolgáltatás megkezdésének határidejét. A tagi panaszokat teljeskörűen meg kell válaszolni, elutasításuk esetén pedig tájékoztatni kell az adott kérelmezőt jogorvoslati lehetőségeiről.
A feltárt hiányosságok miatt az MNB összesen 9,8 millió forint bírságot szabott ki az Aegon pénztárra és határidő kitűzésével felszólította a jogszabálysértések kiküszöbölésére.
A bírságösszeg meghatározásakor súlyosbító körülménynek számított, hogy a jegybank a mostani hiányosságok egy részének kijavítását már korábban is előírta. Enyhítő körülménynek minősült ugyanakkor, hogy az Aegon pénztár a jogsértések egy részét a vizsgálat során megszüntette.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.