Bár a koronavírus-járvány miatt sokan ültek most biciklire, egy piackutató cég szerint 10 százalékkal kevesebb bevételt hoznak idén a kerékpáreladások.
A nemzetközi piackutató cég, a Mintel legújabb kutatása alapján az Egyesült Királyságban tavaly 940 millió font értékben adtak el bicikliket, ez azonban várhatóan idén 842 millió fontra fog csökkenni – írta a Guardian.
Bár logikus lenne, hogy a koronavírus miatt életbe lépő fizikai távolságtartás és a légszennyezettség csökkentése miatt is összességében egyre több biciklit adnak el, ennek az ellenkezőjét jósolják az elemzők.
Valóban többen ültek többen biciklire az emberek a kijárási korlátozások alatt ahelyett, hogy a tömegközlekedtek vagy autóztak volna. A Mintel szakértői szerint azonban ennek az az oka, hogy ezzel is spórolni akartak az emberek.
A Mintel bejelentése már csak azért is váratlan, mert a Bicycle Association szervezet arról számolt be, hogy 50 százalékkal megugrottak az új biciklik eladásai. Ezen felül az eBay-en is 23 százalékkal több használt kerékpárt adtak el az előző év ugyanazon időszakához képest. A Cycling UK kerékpározást népszerűsítő szervezet pedig kifejezetten növekedést jósolt a kerékpárpiacon, a várható válság ellenére is.
Bár a koronavírus-válság miatt egy rövid ideig valóban több biciklit adtak el, a 2020-as évben a szakértők szerint a kerékpárpiacon is súlyos válság várható majd.
Az elemzők szerint várhatóan a jövő évtől áll majd vissza a kerékpáreladások száma és 2023-ra jósolják, hogy átlépi majd az 1 milliárd fontot a szigetországban eladott kerékpárok értéke.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.