Nem tudni pontosan, mire kap 600 milliárd forint fejlesztési pénzt Debrecen a következő 10 évben, vagy, hogy egyáltalán kap-e, de Kósa Lajos, a város korábbi polgármestere egy klasszikust, magát Columbo felügyelőt is megemlítette a válaszában.
A közelmúltban sajtótájékoztatón jelentették be, hogy indul a Debrecen 2030 program, amelyre a város tíz év alatt összesen 600 milliárd forintot kap. A program részleteiről a Dbreceiner.hu portál munkatársai szerettek volna többet megtudni, de hiába kutattak, a nyomát sem találták. Ezért jutalmat ajánlottak fel annak, aki segít a felkutatásában – számolt be az ügyről az ATV Híradója.
Valójában milyen beruházásokról van szó, mikor épülnek meg, milyen forrásokból – adódnak a kérdések, de a Debrecen 2030 program nem található a város honlapján, sem az önkormányzati előterjesztések között – nyilatkozta Porcsin Zsolt, a Debreciner.hu főszerkesztője. Az egész egy hatalmas szemfényvesztés: ígérgetés folyik, aminek nincs valóságalapja – mondta az ATV-nek Varga Zoltán, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője
Debrecen polgármestere szerint viszont türelmetlen az ellenzék. Papp László azt ígérte, hogy néhány nap múlva minden kiderül a program beruházásairól és finanszírozásáról is. Papp szerint a jövő héten beterjesztik a programot a közgyűlésnek, és az ellenzék is megismerkedhet vele.
Az ATV debreceni tudósítója Kósa Lajost, a Fidesz alelnökét, a város korábbi polgármesterét is megkérdezte az ügyről. „A baloldal csak finnyogni tud" – felelt a politikus, aki szerint az, aki sorozatokat néz, az tudhatja, hogy ott sem egy részbe sűrítenek mindent; ez a helyzet a programmal is.
„A tv sorozatban is meglehet azt csinálni, hogy egy sorozatban levetítik a Columbo 35 részének összes gyilkosságát, utána egyenként levetítik a nyomozást, de még sem ezt szokták csinálni. Van egy dramaturgiája ennek is, és van pénzügyi ütemezése, ami még fontosabb” – tette hozzá Kósa Lajos.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.