Domány András
Szerzőnk Domány András

Azoknak a bölcsődei nevelőknek és gyógypedagógusoknak a díjazása is nő, akik sajátos nevelési igényű gyermekeket látnak el.

A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerin két szakaszban összesen átlagosan 30 %-kal nőnek a bölcsődei dolgozók pótlékai. Az első szakasz 2020. január 1-én lép életbe és az emelt összeg februárban jelenik meg először a számlákon, a második egy évvel később.

Az új táblázat „a bölcsődében, minibölcsődében foglalkoztatott kisgyermeknevelők, szaktanácsadók” pótlékát tartalmazza, vagyis a juttatást kiterjesztették a felsőfokú végzettségűekre is, míg eddig csak az érettségizett dolgozókra vonatkozott. Bevezettek továbbá egy új pótlékot a dajkák számára, amely szolgálati időtől és fizetési osztálytól függően jövőre 12 000 és 120 000, 2021-től pedig 18 000 és 205 000 forint között mozoghat.

Nő azoknak a bölcsődei nevelőknek és gyógypedagógusoknak a díjazása is, akik sajátos nevelési igényű gyermekeket látnak el. Ez a gyógypedagógiai pótlék eddig a 20 000 forintos pótlékalap „legalább 25%-a” volt, jövőre a szakemberre bízott gyerekek számától függően 100 és 200 % között lehet, vagyis 5000 forintról 20-40 000 forintra emelkedik.

(Képünk illusztráció)

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.