Gazdaság MTI 2019. szeptember. 16. 13:44

Közel harmadával csökkent a Budapest Bank eredménye az első félévben

A működési költségek szinten maradtak.

Az első fél évben 6,4 milliárd forintra csökkent a Budapest Bank csoport adózás utáni eredménye, ami 30 százalékos esést jelent – olvasható a pénzintézet összefoglalójából.

A Budapest Bank a nyereséget elsősorban az új hitelkihelyezések piac feletti növekedésének, különösen a jelzáloghitelezésnek, a személyi kölcsönöknek, a vállalati hitelezésnek és a lízingnek, valamint az emiatt bővülő hitelportfóliónak, továbbá az emelkedő kamat-, díj- és jutalékbevételeknek tulajdonítja.

Az IFRS szabályok szerint készült konszolidált (nem auditált) mérlegfőösszeg 18 százalékos növekedéssel 1357 milliárd forintot ért el éves összehasonlításban. A bank lakossági hitelállománya 16 százalékkal, leszerződött vállalati hitelállománya 24 százalékkal bővült. A pénzintézet ügyfelekkel szembeni nettó követelésállománya 27 százalékkal 906 milliárd forintra, ügyfelekkel szembeni kötelezettségállománya pedig 19 százalékkal 961 milliárd forintra nőtt. A működési költségek a szigorú költséggazdálkodásnak és költséghatékonyságnak köszönhetően szinten maradtak – írták.

A közlemény idézi a Budapest Bank elnök-vezérigazgatóját, aki úgy véli, hogy az idei nyereség szerkezete egészségesebb az egyszeri tételeket tartalmazó tavalyinál, mert több területen is a piaci átlagot meghaladó növekedés áll mögötte. Lélfai Koppány további bővülésre számít a fontosabb területeken, és abban bízik, hogy az idei terveiket még hatékonyabb működéssel teljesíthetik, áll a közleményben.

Június végén írtuk meg, hogy részvénycserével a Takarékbank és az MKB tulajdonába kerülhet a Budapest Bank. A kormány július 10-i ülésén tárgyalt a Budapest Bank privatizációjáról, az Mfor értesülései szerint azonban a kormány kapott ugyan tájékoztatást, de az nem tartalmazott javaslatot a privatizáció megvalósításának módjáról, így nem volt miről dönteni.  Augusztus 12-én viszont már azt közölte a Budapesti Értéktőzsde, 1,2 milliárd forint (plusz áfa) értékű megbízást kapott a Budapest Banktól a Mészáros Lőrinc holdudvarához tartozó 4iG informatikai vállalat.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.