A most véget ért dél-koreai versenynél is ütemesen emelkedtek a kiadások, de egy szint után megálltak. A magyarországiról ez már aligha mondható el.
A 444 készített részletes összeállítást a most véget ért dél-koreai vizes világbajnokság költségeiről, s ha már így tettek, a számokat összehasonlították a magyarországi verseny becsült kiadásaival. Publikus elszámolás ugyanis továbbra sincs, de a lap szerint valahol 108 és 130 milliárd forint közé lehet belőni, mennyibe kerülhetett a magyarországi verseny.
Cikkükben azt írják, a kvangdzsuni vizes vb esetében is ütemesen emelkedtek a kiadások, de a folyamat ott egy idő után megállt 224 milliárd koreai vonnál, ami 54 milliárd forintot jelent. Vagyis: feleannyiból kijött az kvangdzsuni vizes világbajnokság, mint a miénk.
A budapesti versenynél jelentős tétel volt, hogy új uszoda épült, 43 milliárd forintból. Kvangdzsuban a meglévő infrastruktúrára alapoztak, illetve ideiglenes helyszíneket alakítottak ki, hogy leszorítsák a költségeket, és ne maradjon a nyakukon kihasználatlan épület a vébé után - írta a lap.
A központi helyszín a Nambu Egyetem 2015-ös Univerisadéra épült vizes központja volt, amit ugyan jelentősen át kellett alakítani, hogy 10 ezer fő beférjen,
de újat mégsem építettek, a már amúgy is álló épületet megtoldották egy ideiglenes lelátóval.
Szintén nagy segítséget jelentett, hogy nem építettek állandó uszodát, hanem egy meglévő focistadionban állítottak fel két, elbontható medencét. Budapesten a Városligetben felállított ideiglenes medencékben zajlottak a szinkronúszó versenyek, ezeket viszont az esemény megrendezésével megbízott Bp2017-nek azóta sem sikerült eladnia. A koreaiak azonban ezt is megoldották: átviszik Tokióba, a jövő évi olimpia és a 2021-es vizes világbajnokság helyszínére.
Kvangdzsu abban is spórolt, hogy a sportolókat és a média munkatársait nem hotelekben szállásolták el, egy külön várost építettek nekik: a 25 épületben 1600 lakás van, melyeket a világbajnokság után mind értékesíteni fogják.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.