"Információs diverziók" elkövetésével vádolta meg a Reuterst, és pert indít a hírügynökség oroszországi tevékenységének leállíttatása érdekében a Rosznyefty állami többségű orosz olajvállalat - közölte az RBK című orosz gazdasági napilap.
A Reuters egy pénteki jelentésében azt állította, hogy Venezuela megtalálta a módját az ellene bevezetett amerikai szankciók megkerülésének, és a Rosznyefty orosz olajvállalaton keresztül kapja meg az olajeladásaiból származó dollárbevételt.
A Rosznyefty szerint azonban ez nincs így, álügynökségnek nevezik a Reuterst, és a bűnüldöző szervektől várják, hogy véget vessenek a Reuters szerintük jogellenes tevékenységének az Oroszországi Föderáció területén - írja az MTI.
Az olajtársaság hazugságnak és provokációnak minősítette a Reuters jelentését, és azt állítja, hogy a hírügynökség "szisztematikusan dezinformáció létrehozásával és pletykák legalizálásával" foglalkozik, hogy ezzel kárt okozzon az orosz gazdaságnak.
A cikkben, amelyet a Reuters Mexikóban,Venezuelában, Indiában és Nagy-Britanniában dolgozó munkatársai jegyeztek, a hírügynökség azt állította, hogy a Rosznyefty a szállítmányokért kedvezményes előleget fizet a venezuelai PDVSA állami olajvállalatnak, aztán megkapja a vételárat a végvásárlótól. Az informátorokra és dokumentumokra hivatkozó jelentés szerint a pénz a jutalék levonása után a PDVSA oroszországi bankszámláira kerül.
Az Egyesült Államok január végén vezetetett be szankciókat a PDVSA ellen, ugyanakkor az amerikai pénzügyminisztérium közölte, hogy azok ideiglenes felfüggesztését lehetségesnek tartja. A Reuters szerint ezt követően egy hónap alatt 40 százalékkal esett vissza a PDVSA exporttevékenysége.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.