A Napi.hu szerint üdülőövezetből vegyes felhasználású területté soroltatná át a kastélyszálló környékét, hogy beépítési korlátozások ne akadályozhassák a 4,2 milliárd forintos beruházásukat.
Üdülőövezetből vegyes felhasználású területté soroltatná át a Garancsi-Hernádi-Csányi trió cége a tihanyi kastélyszálló környékét, hogy beépítési korlátozások ne akadályozhassák a 4,2 milliárd forintos beruházásukat – írta a Napi.hu.
A lap szerint áprilistól hatalmas szállodaépítési láz indulhat be az országban: a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (Szállodaszövetség) projektlistája szerint 2019. második negyedévétől legalább tíz nagyobb szállodai beruházás kivitelezése kezdődhet meg mintegy 22-23 milliárd forint értékben. Az építkezésekhez szükséges források előteremtésében kiemelkedő szerepet játszott a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által indított, 300 milliárd forint keretösszegű Kisfaludy hotel- és panziófejlesztési program, amely vissza nem térítendő állami támogatást osztott ki a szállodatulajdonosoknak.
Ezek közül talán a legnagyobb a Tihanyi Kastélyszálló és Tréningközpont Hotel megépítése, amelyre 2,9 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott a CDHT Hotel Projekt Kft., amely az A8 Palace Hotel Zrt.-n keresztül Garancsi István (a Mol Vidi FC tulajdonosa), Hernádi Zsolt (a Mol elnök-vezérigazgatója) és Csányi Sándor (az OTP Bank elnök-vezérigazgatója) közös érdekeltsége. A Szállodaszövetség projektlistájának adatai szerint a tihanyi kastélyszálló felújítása, bővítése összesen 4,2 milliárd forintot emészthet fel.
A cikkből kiderül, hogy a tulajdonosok már évek óta tervezik a panorámás terület hasznosítását, tavaly áprilisban egy tanulmányt is készítettek, melynek legfontosabb megállapítása, hogy üdülőterületből vegyes területi övezetbe soroltatnák át az ingatlant. Üdülőházas területen ugyanis csak korlátozva lehetne építkezni.
Tihany egész területe amúgy világörökség várományos terület övezetébe tartozik. Az Európa Tanács pedig a védett természeti területek Európa diplomáját adományozta a félszigetnek 2003-ban. A tervezett módosítások ennek ellenére már megjárták a kormány és a közigazgatás szinte valamennyi szintjét. Mivel a Miniszterelnökség alá tartozó MTÜ végül 2,9 milliárd forint közpénzzel támogatta a nagyszabású építkezést, így már nincs akadálya, hogy meginduljanak a munkagépek Tihanyban is.
Tósoki Imre polgármester is, aki egy tavaly decemberi közmeghallgatáson beszélt arról, hogy a Tihanyi kastélyszálló pályázati forrást nyert el szállodafejlesztésre. "Így Tihanyban 2021-re egy újabb, 150 szobás szálloda nyithatja meg kapuit. A tervezési munka már elindult és várhatóan 2019. elején elindul a szálloda beruházás" - fogalmazott a közmeghallgatáson a polgármester a jegyzőkönyvek szerint.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.