Szintet léptek a hibák kimagyarázásában, ha már a bicikliút-építésben nem sikerült.
Egy év alatt négy ember vette igénybe a hatvani kerékpáros kalandparkot – írta meg a G7. A komplexumot 2015-ben adták át, azóta 41-en használták. Az adatokat azért lehet ennyire pontosan tudni, mert miután a kalandpark megnyílt, kiderült, hogy veszélyes, az átadó után egy profi kerékpáros súlyosan megsérült. Ezért azóta egy kérvényt kell kitölteni ahhoz, hogy kinyissák a kalandparkot, és csak saját felelősségre lehet odamenni.
Ehhez a projekthez tartozott a portál megfogalmazása szerint „a beruházás egyetlen értelmes része”, a Hatvan és Boldog közötti kerékpárút. Ennek a költsége 314 millió forint volt – csakhogy már a megnyitás utáni évében megrepedezett a beton, kiderült, hogy sem az út vastagsága, sem az anyagminőség nem olyan volt, mint amiről a tervekben szó volt.
Ennél is szebb az, hogy milyen magyarázattal állt elő az építő Duna Aszfalt képviselője. A garanciális javításokról szóló jegyzőkönyvben ugyanis az a mondat szerepel:
nincs kizárva, hogy a repedések egy bizonyos idő után újra meg fognak jelenni, mert ez fizika.
Sőt, azt is hozzátette: bár töltésen bicikliutat építeni nem könnyű,
megpróbáltuk úgy megépíteni ezt a töltésen lévő kerékpárutat, hogy mindenki tanulhasson belőle.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.