Gazdaság Z. B. 2019. február. 20. 12:42

Új néven, újra nekifutnak az e-jegyrendszernek Tarlósék

Fővárosi integrált viteldíjbeszedési elektronikus rendszer néven újra megpróbálkozik a főváros azzal, hogy elektronikus jegyet használhassanak a budapestiek – erről döntött a szerdai fővárosi közgyűlés. A rendszer bevezetését legkorábban jövő év végére ígérik.

A szerdai fővárosi közgyűlés elfogadta a "Fővárosi integrált viteldíjbeszedési elektronikus rendszer (FVR)" néven futó új projekt megvalósítását, amely lényegében a főváros újabb nekifutása az elektronikus jegyrendszer megvalósítására, melyben a BKK szerződést bontott a kivitelezővel november végén.

Az előterjesztés szövegéből az derül ki: az új rendszer az eddigi továbbfejlesztett változata lesz, kompatibilis a MÁV rendszerével, és országos szinten kiterjeszthető lesz. A korábban befuccsolt projekt késését is részben az okozta különben, hogy kompatibilissé tegyék a kormány által fejlesztett Nemzeti Egységes Kártyarendszerrel (NEK). Erről több mint egy éve írtunk bővebben, amikor a BKK bemutatta az első tesztbuszt, ezzel sugalmazva, hogy a projekt közel áll a megvalósuláshoz.

A fővárosi közgyűlés ülésén az új nevű e-jegyrendszer kapcsán Horváth Csaba szocialista képviselő felvetette, el kellene számolni azzal a 12 milliárd forinttal, amit az e-jegyrendszerre eddig a főváros költött. Tarlós István főplgármester elmagyarázta, a főváros csak az EBRD-szerződést kötötte az e-jegyrendszer ügyében, de azzal semmi baj nincs, a többit a főváros cégei kötötték.

Legkorábban 2020 végére lehet e-jegyrendszer

Az LMP-s Gál József kérdésére Tarlós elmondta: legkorábban 2020 végére, vagy 2021 elejére valósulhat meg az e-jegyrendszer. Elismerte:

ez egy hibás projekt, ezt én nem is cáfolom, egy elrontott projektje mindenkinek lehet.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.