Gazdaság hvg.hu 2019. február. 14. 07:47

Magyarország most épp egy Svájcnak szóló üzenetet fúrt meg az EU-ban

Igen, a migráció említése miatt.

Megakadályozta a magyar kormány, hogy az uniós nagykövetek jóváhagyják szerdai ülésükön az EU és Svájc közötti kapcsolatokról szóló határozatot – értesült a Politico. Mint a brüsszeli hírportál hírlevelében írja, a szöveg az ország és a közösség közötti, számtalan területen mindkét fél számára „kölcsönösen előnyös” együttműködésről szólt, és arról igyekezett meggyőzni a svájci kormányt, fogadja el végre az unióval fennálló viszonyról szóló új keretmegállapodást. Erről december óta folynak az egyeztetések, egyelőre sikertelenül.

Úgy tűnik azonban, hogy az EU magával sem képes egyezségre jutni, a határozat szövegét ugyanis nem tartotta elfogadhatónak Magyarország állandó képviselője. Az ok tulajdonképpen a szokásos: egy bekezdés szerepel a szövegben a migrációról.

A Playbook idézi a tervezet inkriminált paragrafusát is: „A Tanács elégedettséggel ismeri el az EU és Svájc közötti együttműködést a nemzetközi migráció terén, beleértve a mozgások kezelését, a menekültek áthelyezését és a kérdés globális szintű kormányzásának kialakítását. Bátorítja Svájcot, hogy folytassa az együttműködést a keleti, közép- és nyugati mediterrán menekültútvonalak mentén, és további koordinációt javasol ezen a téren.” (Az utak lezárásában – jegyzi meg a Politico.)

Az állandó képviselet szóvivője a portálnak nem kívánta kommentálni az értesülést, a román elnökség pedig várhatóan a magyarok kedvéért átírja majd a dokumentumot – a nagy kérdés az lesz, így tetszik-e majd a többieknek – írja a portál.

zöldhasú
Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.