Nőtt viszont azoknak a falvaknak a száma, ahol a munkaképes korú emberek állást kerestek.
Míg 2017. december végén 55 olyan település volt, ahol egyetlenegy álláskeresőt sem talált a hatóság, és 37 olyan, ahol a lakosság ötöde munkanélküli volt, addig 2018 végén már csak 52 álláskereső nélküli település volt és 42 olyan, ahol legalább 20 százalék keres munkát.
Persze hosszabb távon a javulás egyértelműnek látszik, 2014-ben még arról írtunk, hogy 12 álláskereső nélküli település volt, 2015-ben 28, 2016-ban pedig már 42.
A listára felkerült települések jellemzően alig lakottak, a Zala megyei Iborfián például mindössze 6 munkaképes korú ember él, de a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Debrétén is csak 12. A legnagyobb ilyen szempontból a Győr-Moson-Sopron megyében található Püski, ahol mind a 443 dolgozókorú talált magának munkát. Az átlag egyébként 74, azaz kijelenthetjük, hogy ilyen szempontból a kistelepülések viszik a pálmát.
A hvg.hu tavaly októberben járt Rábaszentmiklóson, ahol teljes a foglalkoztatottság.
Fontos, hogy az előző évhez képest nőtt azon települések száma, ahol a munkaképes korú lakosságnak legalább ötöde állást keresett. Ebből ugyanis 2018-ban 42 volt, 2017-ben 37, 2016-ban pedig 31.
A Napi.hu idén immár ötödik alkalommal állította össze a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai alapján azt a listát, amelyben az álláskereső nélküli és az arányaiban legtöbb munkanélkülinek otthont adó településeket számolta össze.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.