Aligha lesz meg idén a létesítési engedély.
Egyre kevésbé tűnik valószínűnek, hogy az új paksi blokkok létesítési engedélyét 2019-ben kiadják – derült ki az Országos Atomenergia Hivatal évindító sajtótájékoztatóján, amelyről a Portfolio írt. A lap cikkében sorolja: a Paksi Atomerőmű bővítése kapcsán az OAH két felvonulási épületre adott ki építési engedélyt, valamint egy engedély módosult 2018-ban, és jelenleg is dolgoznak egy, szintén felvonulási épület létesítésére vonatkozó engedélyen. 2019-ben további felvonulási engedélyek kiadása várható, a létesítési engedély azonban aligha, tekintettel arra, hogy az elbírálási idő a kérelem benyújtását követően a jogszabály szerint maximálisan 12 hónap + 90 nap lehet. Ráadásul a korábbi, jóval egyszerűbb engedélyeket is át kellett dolgozniuk az illetékeseknek, így a 200 ezer oldalas kérelem összeállításánál is számos buktató lehet.
A Portfolio emlékeztet: Süli János, a paksi bővítésért felelős tárca nélküli miniszter nemrég nem jelölte meg, hogy – a korábbi tervekben meghatározott – 2018 vége helyett mikor nyújtják be az engedélyt.
A paksi bővítésről beszélt sajtótájékoztatóján Orbán Viktor is. A miniszterelnök a Reuters kérdésére annyit mondott, hogy ez olyan beruházás, ahol azt vállalták, hogy az oroszok kulcsrakészen adják át, a magyar fél pedig azon dolgozik, hogy a csúszás minél rövidebb legyen. Azt is hozzátette: bonyolult európai közbeszerzést kell lebonyolítania az államnak, de
a szerződéses feltételek módosítása nem tűnik szükségesnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.