Az IMF 1,37 millió százalékos inflációt várt, de még ennél is rosszabb lett a valóság.
Minden várakozást felülmúló, csaknem 1,7 millió százalék volt a tavalyi infláció Venezuelában. Az adatot Rafael Guzmán, az ellenzéki többségű parlament pénzügyi bizottságának a vezetője hozta nyilvánosságra, a kormány évek óta nem közöl hivatalos inflációs adatot.
Venezuela, amely a világ legnagyobb ismert kőolajkészletével rendelkezik, történetének legsúlyosabb alkotmányos, politikai és gazdasági válságát éli. Az ország szinte kizárólag kőolajat exportál, és az olaj árának esése és a korrupció miatt a gazdaság összeomlott, elszabadult az infláció.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) november eleji közlése szerint már hárommillió venezuelai menekült el hazájából 2015 óta.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) októberben 1,37 millió százalékra változtatta Venezuela 2018-as inflációjával kapcsolatos előrejelzését a korábbi 1 millió százalékról.
Venezuelában az infláció 2017-ben 2616 százalék, 2016-ban 800 százalék, 2015-ben pedig 180,9 százalék volt.
Az IMF becslése szerint Venezuela gazdasága 18 százalékkal zsugorodott tavaly. Ez volt a harmadik egymást követő év, amikor a venezuelai GDP két számjegyű mértékben csökken, öt év alatt mintegy 50 százalékkal gyengült a gazdaság teljesítménye.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.