Kiderült, van még ott annyi zöld, hogy egy 54 lakásos komplexum elférjen rá.
Kiemelten jó környéknek számít a XII. kerület II. kerülettel határos része. Ide, konkrétan a Virányos út 9. alatti telekre építhet lakóparkot néhány NER-közeli üzletember cége – írta az Index.
A telek háromnegyede a Honvédelmi Minisztlrium tulajdonában állt, itt működödött a Haditechnikai Intézet, míg negyede az önrkományzaté volt. Évek óta nem tudtak mit kezdeni vele a 16.202 nm-es, honvédségi épületekkel tarkított területtel, míg végül tavaly eladták 780 millió forintért egy olyan cégnek, mely akkor még a lakáslottós Carion tulajdonában állt. Közben viszont átkerült a Florion Invest Kft.-hez – ez az a cég, melyet Szivek Norbert volt MNV-vezérrel szoktak együtt emlegetni.
A Florion 11 pályázó közül nyerte el a jogot, hogy megvásárolja a területet, az önkormányzat tájékoztatása szerint csak ők adtak le érvényes pályázatot. A lap ingatlanpiaci forrásai szerint kb. kétmilliárd forintot lehet majd keresni a 6 darab 9 lakásos házból álló lakóparkos projekttel.
A területnek nagyjából a negyede önkormányzati tulajdon, a maradék a honvédségé, és a Honvédelmi Minisztérium vagyonkezelésében áll. Itt volt a honvédség Haditechnikai Intézete, itt működött a katonaság izotóp és biológiai laborja is, amíg pár éve el nem költözött, azóta pedig nem nagyon történt a telekkel semmi.
A Florion Invest Kft.-t 2017 februárjában jegyezték be – azaz egy hónappal azelőtt, hogy egyedüli érvényes pályázatával elnyerte a telekvásárlás jogát a XII. kerületi önkormányzattól. A cég ekkor még a Bécsi út 25.-be (a lakáslottós Carion cégcsoport központjába) volt bejegyezve.
Ma viszont már a Hercegprímás utca 12.-be van, ahol több, Szivek Norberthez, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő korábbi vezetőjéhez köthető, illetve azokkal szoros üzleti partnerségben álló cég van bejegyezve, pl. a Nones Holding, a CRH Invest és a Lexan Holding – valamint a Szivek a Szivekért alapítvány.
A Lexan vezetője Bolevácz Éva ügyvéd, aki a 444 egy korábbi cikke szerint Szivek Norbert ügyvédjeként is dolgozik, tavaly tavaszig pedig Bajor András Gyula volt a cég tulajdonosa, aki régóta üzlettársa Sziveknek. A Lexan társtulajdonos a CRH Invest nevű cégben Szivekkel, az Index szerint a két cég együtt fúrta meg az Enefi Zrt. vezetését, és részvényeit az akkor még Szivek Norbert vezette Magyar Nemzeti Vagyonkezelőtől szerezték meg.
A lexan tulajdonában áll a Zahara Park Kft., mely a Duna Arénától északra építi a Danubio lakóparkot, a projekt a vizes vb költségvetéséből egy a Rákos-patakon átívelő, közel félmilliárd forintos költségű gyaloghidat is kapott. A Lexan vásárolta meg idén júniusban a Floriont a Cariontól a Virányos úti telekkel és projekttel együtt.
A Florion vezetője Komonczi Zsolt, aki a Lexan többi ingatlanos cégét is vezeti, és legalább egy olyan cégnek is tisztségviselője, amelyben Szivek Norbert is tulajdonos. Komonczi Zsolt az Index kérdésére azt mondta: egyelőre nem dőlt el, hogy eladják-e a területet a lakóparkok tervével együtt, vagy felépíti a Florion. A tervek már elkészültek, egyelőre az engedélyeztetési eljárás zajlik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.