Ha a Gulyás Gergely miniszter által benyújtott törvényjavaslatot elfogadja a Parlament, az állami szférában dolgozóknak is ugyanannyi alapszabadságuk lesz, mint mindenki másnak.
Nem örülhetnek az állami szférában dolgozók: a kormány kapásból elvesz tőlük öt nap szabadságot. A kormányzati tisztviselőkről szóló törvényjavaslatban ugyanis az szerepel,
a kormánytisztviselőnek a munkában töltött idő alapján minden naptári évben 20 munkanap alapszabadság jár.
Erre jönnek még a pótnapok, ám az eddigi törvények alapján 25 nap volt az alapszabadság. A törvényjavaslat indoklásában nem részletezik, miért vettek vissza a szabadságból. Az új plusznapokkal a családoknak kedveznek: az első házasoknak például adnak a házasságkötéstől számított másfél hónapon belül 5 plusz nap szabadságot (a változtatások közül a kormány eddig ezt reklámozta), illetve a nagymamák is kapnak extra napokat az unoka születésekor.
A gyerekek után járó pótszabadság mértéke duplázódik: a közszolgálati tisztségviselőkről szóló törvényben eddig egy 16 éven aluli gyerek után kettő, az új javaslat szerint viszont négy nap pótszabadság jár, két gyerek után 8, kettőnél több gyerek esetén 14. A fogyatékos gyerekek után járó pótnapok száma nem nő.
Az apák is jobban járnak: eddig a gyerek születését követő második hónap végéig 5, mostantól viszont 8 nap jár, ikrek után 10.
A Munka törvénykönyvében egyébként a többi munkavállalónak eddig is 20 nap szabadság járt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.