A Civil Akadémia résztvevői kapták a pénzt.
2016-ban az állami tulajdonú, közpénzből működő Magyar Villamosművek Zrt. (MVM) 508 millió forint támogatást adott a Békemeneteket szervező Civil Összefogás Fórumnak (CÖF). A pénzből 433 millió forintot 4 rövid imázsvideóra költöttek a kormánypárti civilek, és a brüsszeli tüntetésüket is az MVM-támogatásból fizették, valamint kormánypárti lapokban is hirdettek a pénzből a választás előtt.
Az Átlátszó most arról ír, hogy az Orbán-kormány kedvenc civil szervezete 1 millió forintot költött tavaly a félmilliárdos MVM-támogatásból a Civil Akadémia nevű programsorozat előadói és műsorvezetői díjaira. Az akkor még Echo Tv-s Földi-Kovács Andreának 8 alkalommal fizettek műsorvezetésért, hat alkalommal 50 ezer forintot, két alkalommal pedig 70 ezer forintot, tehát összesen 440 ezer forintot kapott. A számlát minden alkalommal férje, Földi László állította ki a CÖF-nek.
A közmédiában gyakran megszólaltatott “szakértő”, Georg Spöttle 50 ezer forintot kapott a CÖF-től az MVM-támogatásból, vagyis közpénzből azért, hogy az elmuszlimosodó Európáról és a terrorról beszéljen.
A lap szerint lehet azt mondani, hogy ez nem sok pénz, de egyrészt sok kicsiből lesz a sok, másrészt pedig erősen kérdéses, hogy biztosan a CÖF-ös rendezvények fellépőinél van-e a legjobb helyen az adófizetők pénze.
A Civil Akadémia egy olyan rendezvénysorozat, ahol különböző kormányközeli emberek politikai témákat vitatnak meg egymással, és/vagy előadásokat tartanak róluk. A CÖF erről így ír az MVM-nek leadott beszámolóban:
Szellemi honvédőink és CÖF aktivistáink igényének felmérésével a rendezvényeken a “civilitika” szempontjából reflektorfénybe került történéseket elemeztük. A témához kiemelten és kiválóan értő előadókkal biztosítottuk az interaktivitást. A rendezvények sikerét bizonyítja, hogy esetenként a részvételi szám 300-400 fő volt.
A rendezvényekről készült videók fent vannak a YouTube-on, és azok alapján valóban telt házas, sikeres programok voltak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.