A javaslatról hamarosan szavazhatnak.
Még szeptemberben benyújthatja az Országgyűlésnek az Emberi Erőforrások Minisztériuma azt a törvényjavaslatot, amely felülvizsgálja az örökbefogadással kapcsolatos szabályozást. Például bevezetnék az örökbefogadói díjat, valamint az anyasági támogatáshoz hasonló lehetőséget biztosítanának az örökbefogadó szülők számára a magasabb életkorú gyermekek örökbefogadása esetén – szúrta ki a parlament oldalán a napi.hu. A részletek még nem ismertek, de a tervek szerint már novemberben szavazhatnak róla a képviselők.
A rendelkezésre álló statisztikák szerint Magyarországon évente átlagosan 2000 gyermeket tartanak nyilván örökbe fogadhatóként – írta a Zoom.hu. A szám 2005 és 2011 között szinte egyáltalán nem változott, mivel körülbelül ugyanannyian kerülnek be a rendszerbe, mint ahány gyermeket magukhoz vesznek. Utóbbi 2011-ben 808 gyermek esetében teljesült, azóta ez a szám lassan, de folyamatosan emelkedik. Árulkodó viszont az, hogy örökbe fogadható gyermekek között igen magas a 10 évnél idősebbek és a fogyatékkal élők aránya.
Az elmúlt négy évben jelentősen emelkedett az örökbefogadásra alkalmasnak nyilvánított személyek száma is: 2017 végén már 2700-an rendelkeztek alkalmassági határozattal, így a várakozási listán szereplő szülők száma csaknem másfélszerese lett a négy évvel korábbinak. A statisztika szerint tavaly a legtöbb gyermeket a fővárosban adták örökbe, majd Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megye következett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.