A 7. cikkely elindításáról szóló dokumentumot 448 képviselő hagyta jóvá.
A jelentést 197 képviselő utasította el, 48-an tartózkodtak. Az elfogadáshoz legalább 376 támogató szavazat kellett. Így megindulhat Magyarország ellen a 7-es cikk szerinti eljárás, ami a szavazati jog megvonásával járhat.
A frakciók nem egységesen szavaztak, korábban az Európai Néppárt több képviselője jelezte, hogy támogatja a jelentést, amely a magyar jogállamiságot bírálja. Orbán Viktor miniszterelnök kedden a vitában azzal érvelt, azért támadják Magyarországot, mert nem akar bevándorlóország lenni.
Judith Sargentini a szavazás után a Twitteren azt írta, büszke arra, hogy az EP elfogadta a jelentést, ami szerinte leginkább a magyarok jogairól szól.
I am so proud that my Hungary report has the support of the European Parliament, but this is foremost about the rights of Hungarian citizens.
— Judith Sargentini (@judithineuropa) 2018. szeptember 12.
I thank my colleagues that stand for the protection of democracy and the rule of law, above their interest in party politics.
Hálás azért is, hogy a demokrácia és jogállam védelme érdekében a pártcsaládok felülemelkedtek a pártpolitikán.
A Sargentini-jelentés körül kirobbant botrányról itt olvashatnak további részleteket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.