Eladta az MKB Bankban lévő tulajdonrészét Balog Ádám, a pénzintézet vezérigazgatója.
A vevő a Szemerey Tamás tulajdonában álló BanKonzult Pénzügyi és Gazdasági Tanácsadó Kft. A vételár üzleti titok.
Balog Ádám a távirati irodának azt mondta, az, hogy korábban tulajdont szerzett az MKB-ban, illetve hogy most ezt a tulajdonrészét eladta, egy előre megtervezett folyamat része.
Az MKB honlapján közzétett adatok szerint: 45 százalékos tulajdoni hányaddal legnagyobb részvényes a Metis Magántőkealap, 32,9 százalékkal a Blue Robin Investments S.C.A. és 15 százalékkal az MKB Bank Munkavállalói Részvénytulajdonosi Program Szervezet, ezt követi 4 százalékkal a RKOFIN Befektetési és Vagyonkezelő Kft., míg 3,1 százalékkal a Pantherinae Pénzügyi Zrt. részesedik.
A Mészáros Lőrinc 45 százalékos tulajdonában levő MKB Bank vezérigazgatója, Balog Ádám néhány héttel ezelőtt még azt jelezte, a pénzintézet megfontolja a Budapest Bank megvásárlását, ha az eladósorba kerül. Korábban pedig azt jelentette be, hogy a bank a tőzsdére készül.
Az MKB Bankot 2014-ben államosították, majd az MNB felügyelete alá helyezték, 2016-ban pedig eladták. A bankot 30 százalékban birtokolta eddig a szingapúri Blue Robin Investments S.C.A., de tulajdona van a bankban a Minerva Tőkealap-kezelő Zrt. által kezelt Metis Magántőkealapnak és a Pannónia Nyugdíjpénztárnak is. 2017-ben pedig beszállt Szemerey Tamás, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére, és Balog is tízszázalékos tulajdonrészt szerzett. Nem sokkal később pedig a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó, a tőzsdén jegyzett Konzum szerezte meg a bank részvényeinek közel felét.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.