Erre az apróságra figyelmezteti az amerikai kereskedelmi kamara az Egyesült Államok elnökét. Tom Donohouse, a kamara elnöke azt nyilatkozta a Reutersnek, hétfőtől kampányt indítanak annak érdekében, hogy Trump hagyja abba a kereskedelmi háborúját a világ ellen.
Az amerikai kereskedelmi kamarának több mint hárommillió tagja van, akik általában a Republikánus Párt legelszántabb hívei közé tartoznak. Trump adócsökkentő reformját kitörő örömmel üdvözölték ebben a körben, de most idegesek lettek, mert a kereskedelmi háborúban megérkezett a sértett partnerek válasza is: védővámok mindenütt, ahova Trump lesújtott. Mi a szabadkereskedelem mellett vagyunk - hangsúlyozta az amerikai kereskedelmi kamara elnöke.
Trump a nemzetbiztonságra hivatkozik a leggyakrabban a kereskedelmi háború kapcsán, de a kereskedelmi kamarát elsősorban a biznisz érdekli. Azt pedig súlyosan károsíthatja, ha az USA fő kereskedelmi partnerei visszavágnak. Márpedig visszavágnak.
A kanadai büntetővámok pénteken léptek életbe 12,6 milliárd dollár értékben. Kína júliusban készül arra, hogy 25%-os külön vámot vessen ki az amerikai farmerek szójaexportjára. Peking már korábban bejelentett egy válaszcsomagot, amely centre ugyannyi, mint amennyivel az USA meg akarja vámolni a kínaiak exportját. Az Európai Unió sem hátrál: válaszintézkedései pontosan azokat az államokat sújtják, ahol Trump törzsszavazói élnek. A bourbon whiskey vagy a Harley Davidson motor szimbólum is. Ekként értékelte Trump is, amikor értesült: a legendás motorgyártó cég külföldre kívánja vinni termelésének egy részét, hogy megóvja a védővámoktól. Az amerikai elnök majdnem hazaárulással vádolta meg a Harley Davidsont, amely csak az üzleti érdekét követte.
Az amerikai kereskedelmi kamara arra hívja fel Trump figyelmét, hogy a kereskedelmi háborúval a saját lábába lő, mert olyan államok járnak a legrosszabbul, amelyek eddig sziklaszilárdan támogatták. A kereskedelmi kamara minden államra lebontva közli a kereskedelmi háború várható veszteségeit. Trump kedvenc államai közül három jár a legrosszabbul: Texas (3,9 milliárd dolláros veszteség), Dél-Karolina (3 milliárd) és Tennessee (1,4 milliárd). A kereskedelmi kamara számai azért jönnek különösen rosszul Trumpnak, mert ő épp a novemberi választások miatt keménykedik. Azért támadja demagóg szólamokkal és védővámokkal az USA kereskedelmi partnereit, hogy megakadályozza a republikánusok vereségét a novemberi választáson. Jelenleg ugyanis a republikánusok többségben vannak mind a szenátusban, mind pedig a képviselőházban. Ha viszont veszítenek novemberben, akkor a washingtoni kongresszusban felülkerekedhet az ellenzék, amely alaposan megkeserítheti Trump dolgát. Például úgy, hogy a korábbinál erőteljesebben firtatja Trump orosz kapcsolatait a 2016-os választások idején.
Trump július 16-án találkozik Putyinnal Helsinkiben. Előzőleg azonban Brüsszelben a NATO csúcson az orosz fenyegetésre hivatkozva buzdítja nagyobb katonai kiadásokra a vonakodó szövetségeseket. Nem ez az egyetlen ellentmondás Trump politikájában, de a diplomácia viszonylag kevés embert érdekel az Egyesült Államokban. A biznisz viszont mindenkit. Az amerikai kereskedelmi kamara közleménye, amely a Reuters exkluzív anyaga, arra hívja fel a figyelmet, hogy eddig Trump politikája kedvező volt a gazdasági konjunktúra számára, de a kereskedelmi háború szinte az egész világ ellen alááshatja ezt. Ez komoly figyelmeztetés Trumpnak, akinek a hivatalos jelszava ugyan az, hogy America First, de valójában a Business First jegyében politizál, mert tudja, hogy az Egyesült Államokban ez számít igazán.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.