Ez csak az után derült ki, hogy Soltvadkertnél egy hete a jég elverte a szőlőt.
Sajátos választ adott a Nemzeti Agrárkamara arra a kérdésre, hogy miért nem működött a másfél milliárdos jégkárelhárító berendezése, és miért verte el a jég a félezer hektár szőlő harmadát Soltvadkert közelében. A hvg.hu-nak azt írták,
a kamara azt soha nem állította, hogy a rendszer teljes védelmet nyújt, viszont a károk jelentős mérséklésére alkalmas.
Szerintük már az utóbbi 1 hónapban is kevesebb kár keletkezett, mint az elmúlt években.
Korábban arról írtunk, hogy a Soltvadkert melletti Csaboron a szőlő harmadát elverte a jég az elmúlt hét egyik viharában. A gazdák azzal a panasszal keresték meg a hegyközség elnökét, Frittmann Jánost, hogy sem a hegyközség generátorai, sem az agrárkamara új telepítésű jégkárelhárító berendezései nem léptek működésbe a vihar közeledtével. A kamara megkeresésünkre ezt most cáfolta, azt írta, hogy minden generátor működött.
A térségben több jégkárelhárítót is telepítettek: még nyolc évvel ezelőtt a hegyközség vásárolt négyet, ők a szerződött magáncéggel állapodtak meg abban, hogy a riasztásról is gondoskodnak. És a Nemzeti Agrárgazdálkodási Kamara „jégereit” is beüzemelték a térségben, így elméletileg dupla védelem alatt állnak az itt gazdálkodók.
Még a múlt héten söpört végig a vihar Bács-Kiskun megyén, a Soltvadkert melletti Csáboron verte el a jég a szőlőt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.