Egyre kevesebb a pitypang. Megírom.
2016-ban fogyott el teljesen a Kerényi Imre Magyar Krónikáját kiadó cég saját tőkéje, amit a legfrissebb beszámoló szerint tavaly sem rendeztek tőkeinjekcióval, írja az Mfor, hozzátéve, hogy ezek után felemás év lehetett a 2017-es a lapot kiadó cégnél. Ugyanis bár a bevételek elmaradtak a korábbitól, végeredményben sikerült némi nyereséget kimutatni, ami egy kicsit javított a saját tőkén is, bár az még továbbra is negatív tartományban mozgott.
Az Mfor kimutatása szerint a kft. a korábbi 40,7 millió forintos árbevétel után 32,9-et realizált, miközben a költségeken nem tudtak faragni. Anyagjellegű ráfordításként 79,5 milliót könyveltek el, személyi jellegűként pedig 7,2-t. A cégnek 2016-hoz hasonlóan egyetlen alkalmazottja volt, a bérköltség alapján ő havi félmilliós fizetésért látja el feladatát a kiadónál. Ezek eredményeként mégis sikerült már üzemi szinten is nyereséget elérni. A 2016-os 25 milliós veszteség 4,4 milliós pluszba fordult át. Ez egyedül annak köszönhető, hogy egyéb bevételként a korábbi 21,2 millió helyett 58,7 milliót sikerült elszámolni.
Kiderült, a társaság tavaly 98 millió forintos támogatásban, pályázati pénzben részesült, melyből 54 millió használtak fel, a megmaradt összeget pedig elhatárolták. Tavaly a korábbi -20 milliós saját tőke, melynek állományán valamennyit javított a tavalyi pár milliós nyereség, de ebben a sorban továbbra is negatív összeg szerepel.
2016-ban Kerényiék úgy gondolták, hogy 2017-ben a vállalkozás mindent megtesz, illetve az előzetes tárgyalások és szerződéskötések is azt mutatják, hogy az év végére pozitív saját tőkéje lesz" a cégnek. A 2017-es eredmények ismeretében pedig azt írták, hogy „2018. évben már több hirdetési árbevétele lesz a vállalkozásnak, ezt mutatják a lekötött hirdetések és szerződések. A vállalkozás mindent megtesz, illetve az előzetes tárgyalások és szerződéskötések is azt mutatják, hogy az év végére pozitív saját tőkéje lesz.”
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.