Több mint 4,3 milliárd forint idén május 31-én lejáró, 2016-ban kapott juttatás van még a Széchenyi Pihenőkártyákon – derült ki a kártyakibocsátók tájékoztatásából.
A fel nem használt pénzek automatikusan visszakerülnek a befizető munkáltatók bankszámláira.
Az OTP által kibocsátott SZÉP-kártyákra 2016-ban feltöltött 77,2 milliárd forintnak több mint a 95 százalékát április közepéig már felhasználták. Így 243 ezer dolgozónak több mint 3,3 milliárd forintot kell még elköltenie május 31-ig.
Az év első három hónapjának eredményeiről Vargáné Jandrasits Ildikó, az OTP Bank cafeteria üzletágvezetője elmondta: január-márciusban közel 25 milliárd forint feltöltés érkezett az OTP SZÉP-kártyákra, ez mintegy 12 százalékkal haladja meg a tavalyi év azonos időszakának eredményét.
A K&H Banknál közel 460 millió forint lejáró összeg van a SZÉP-kártyákon. Az összeg legnagyobb része a szállás zseben található, ezt követi a vendéglátás és a szabadidő zseb. Idén az első negyedévben közel 2 milliárd forintot költöttek a kártyabirtokosok, a vendéglátás alszámláról fizették ki a legtöbbet, ezt követi a szálláshely, majd a szabadidő alszámla – írták.
Az MKB SZÉP-kártyákon április közepén 42 700 munkavállalónak van lejáró egyenlege a 2016-ban nyújtott 13,6 milliárd forint munkáltatói juttatásból. Másfél hónappal a lejárat dátuma előtt 587 millió forint vár felhasználásra, amely 4 százaléka az eredeti keretnek. Ez átlagosan fejenként 13 700 forint – közölték. Az alszámlák közül a szálláshelyen 239 millió forint, a vendéglátáson 206 millió forint, míg a szabadidőn 142 millió forint az elköltésre váró összeg. A kártyákon maradt összeg az elmúlt években átlagosan 5-6 ezer forint volt fejenként az MKB Banknál.
A kártyakibocsátók május végéig folyamatosan figyelmeztetnek a közelgő határidőre, és közölték azt is: a határidőig történő felhasználásnak kedveznek a közelgő április végi és május 1-jei 4 napos, illetve a május 21-i 3 napos hosszú hétvégék.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.