A svájci cég cáfolja, hogy a részvényese lett volna Kósa „csengeri szélhámosnője”
Az Altenrhein Aviation AG szerint a társaság sem Szabó Gábornét, sem Kósa Lajost, sem Czakó Jánost nem ismeri.
Sem Szabó Gáborné, sem más magánszemély soha nem volt Altenrhein Aviation AG részvényese. Kósa Lajos és Czakó János sem képviselőként, sem más minőségben nem vettek részt a cég éves közgyűlésein, őket sem a cég, sem részvényesei nem ismerik, velük kapcsolatban nem álltak – olvasható abban a március 18-i, vasárnapi keltezésű, lapunkhoz is eljutott közleményben, amelyet a svájci cég vezérigazgatója, Thomas K. Schilliger írt alá.
A társaság közölte azt is, hogy a magyarországi újságcikkekben emlegetett időszakban, vagyis 2013-tól a 2015 közepén lezajlott tulajdonosváltásig a Pilatus AG volt egyedüli, száz százalékos részvényese az Altenrhein Aviation AG-nak. A jelenlegi részvényes 2015 közepén vásárolta meg és tulajdonolja a mai napig is a száz százalékos részvénycsomagot az Altenrhein Aviation AG- ban – tették hozzá.
A svájci cég jelezte: a társasággal kapcsolatos valótlan információk, feltételezések a cégnek magának és a munkatársainak is kárt okoznak.
Szerdán a Magyar Nemzet írta meg a Kósa Lajossal összefüggésbe hozott, meglehetősen szövevényes csengeri örökösödési üggyel kapcsolatban, hogy Kósa Lajos valamint egy Czakó László nevű férfi állítólag megbízottként volt jogosult eljárni a kisrepülőket üzemeltető neves svájci cég, az Altenrhein Aviation AG 2013-as és 2015-ös részvényesi találkozóján.
A cikkben dokumentumokra hivatkozva állították azt is: a svájci cégnek részvényese volt a Kósát és Czakót megbízó Szabó Gáborné. A lap által részleteiben még ismertetett másik közjegyzői dokumentumból állítólag az derül ki, hogy Czakót arra is felhatalmazták, hogy 2015 novemberében és decemberében 25-25 millió eurót vegyen fel a megbízó svájci széfjéből.
A héten ugyancsak a Magyar Nemzet írta meg az eredeti történetet, vagyis azt, hogy egy csengeri nő állítólag 4,3 milliárd eurós örökölt vagyont szeretett volna rábízni a volt debreceni polgármesterre, jelenlegi tárca nélküli miniszterre. Kósa Lajos először „német hölgyként”, pár órával később „csengeri háztartásbeliként” emlegetette megbízóját, akiről később kiderült, hogy Szabó Gábornénak hívják.
Kósa Lajos kedden azzal védekezett, hogy a nővel 2016-ban megszakította a kapcsolatot, mert "rájött, hogy humbug az egész", illetve szerint a nő "egy nagyon jól felépített történettel csapta be".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.