Listákat nézegettünk.
Lázár János ugyan becsmérli a császári fővárost, de a véleményével nagyjából egyedül van. Sőt, Bécset általában a világ legjobb városai között tartják számon nem csak a turisták, de az üzletemberek is.
A Mercer globális tanácsadó cég évről évre közzétett, a világ legélhetőbb városait rangsoroló listáján például nyolc éve nem lehet kirobbantani az első helyről a várost. A Mercer a multik számára kíván tanácsot adni abban, milyen kompenzációt kínáljanak az életminőség és az árak alapján a kiküldött dolgozóiknak. Ennek érdekében felmérik a közbiztonságot, a városi közlekedést és a kultúrát is, ezek alapján látják a legjobb helynek az osztrák fővárost. Budapest a 231 város közül a 78.
De nézzünk más listát is: a Deutsche Bank a világ 47 városában hasonlította össze tavaly az életminőséget, és náluk ugyan Wellington és Edinburgh megelőzte Bécset, de a harmadik helyezés sem olyan rossz – ezen a listán Budapestet nem találtuk meg.
Az Economist Intelligence Unit 140 várost vet össze globális élhetőségi jelentésében. Tavaly, tavalyelőtt és két évvel ezelőtt is Bécs került a második helyre (Melbourne után).
A Numbeo helyi felhasználói adatok alapján veti össze a városokat. Náluk Canberra az első, és Bécs csupán a 22., Budapest azonban még ettől is fényévekre van a 128. helyezéssel a 184-es listán.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.