Lázár tanácsadójának vásárhelyi vadászkastélyáról is kérdezték a minisztert, az Elios-ügy mellett a hétfői sajtótájékoztatón. Lázár nem mindegyikre tudott pontos választ adni, szerinte vannak kérdések, amelyek meghaladják a képességeit.
Lázár arra nem tudott válaszolni, hogy a kastély tulajdonosa, a miniszter tanácsadója vajon szokott-e vadászni, és azt sem tudta biztosan, hogy milyen földek vannak a családja birtokában, de rávenné a rokonait, hogy adják el azokat.
A hétvégén a magyarnarancs.hu hozott nyilvánosságra a Batidai Vadászkastélyről drónvideót, amelyen jól kivehető, hogy egy luxuskastélyt építettek a tulajdonosok, amelyhez a bevezető út a lap szerint Lázár családjának földjén visz keresztül.
Korábban már nyilvánosságra került, hogy három évvel ezelőtt a helyi vadásztársaság adta el a tulajdonában álló ingatlant, amelyet Lázár egykori politikai ellenlábasa, később tanácsadója, nem mellesleg hódmezővásárhelyi önkormányzati cégek igazgatótanácsának tagja vásárolt meg. Azóta a Magyar Narancs újságírója a földhivatali dokumentumokat kikérve azt is megírta, hogy a kastélyt körülvevő földek Lázár János családtagjainak tulajdonában vannak.
Most a lap azt állítja, hogy az a terület is a Lázár család tulajdonában van, ahol az utat építették a kastély bejáratához.
Erről kérdezték a sajtótájékoztatón a minisztert, erre reagált úgy Lázár, hogy szerinte az a terület nem a rokonaié, legalábbis tudomása szerint ott a föld tulajdonviszonyai az elmúlt 30-40 évben nem változtak.
„Két választásom van – tette hozzá némi iróniával Lázár – vagy azon leszek, hogy a területet minél előbb adják el, vagy részt vásárolok a kastélyt tulajdonló cégben.” Azért az is kiderült, hogy elsősorban saját magát kellene az eladásra rábeszélnie a miniszternek, ugyanis miközben további kérdéseket kapott a vadászkastéllyal kapcsolatban, az is kiderült, hogy az építkezésről azért értesítették hivatalosan is, mert a szomszédos terület kiskorú tulajdonosának képviselője.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.