Gazdaság hvg.hu 2018. január. 30. 20:23

Így néz ki most a ferihegyi reptér félkész utasmólója – fotók

Több mint tízezer négyzetméteres lesz az új ferihegyi utasmóló és a mostani tervek szerint 2018 harmadik negyedévében adnák át.

Január végére elkészül a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az új, több mint tízezer négyzetméteres utasmóló teteje – közölte a Budapest Airport kedden.

A korábbi három helyett már csak egy daru van az építkezésen és helyére került mind a hét beszállító folyosó acélszerkezete a budapesti repülőtér 2B oldalán. Ezek lesznek azok a folyosók, amelyeken keresztül az utasok megközelíthetik a repülőgépeket a beszállásnál vagy a kiszállításkor.

A KÉSZ Építő Zrt. és alvállalkozói sok helyen már az új utasmóló szigetelését szerelik, illetve az azt eltakaró homlokzati elemeket rögzítik a helyükre. Január végétől megkezdik az óriási üvegablakok behelyezését, és utána kapcsolnak rá igazán a belső munkára, a szerelvényezésre.

Az utasmoló mindkét szintjén folytatják az elektromos berendezések szerelését, párhuzamosan már sok helyen elkészültek a belső gipszkarton válaszfalak is. Várhatóan január végétől burkolók veszik át a terepet és elkezdik a padlózat kiépítését.

Facebook / Budapest Airport

Stephan Schattney, a Budapest Airport Műszaki Központ igazgatója azt mondta: az időjárás is kegyes, januárban nem voltak olyan nagy fagyok, amelyek jelentősen hátráltatták volna az építkezést. Mindent megtesznek azért, hogy 2018 harmadik negyedévére az utasok és a légitársaságok birtokba vehessék az új épületet – tette hozzá.

A 2B terminálhoz kapcsolódó utasmóló megépítése az egyik legfontosabb része a Budapest Airport 50 milliárd forintos BUD 2020 nevű fejlesztési tervének. A B oldali utasmóló megvalósításának összköltsége meghaladja a 25 millió eurót (7,8 milliárd forintot).

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.