A Magyar Nemzet szerint eközben az állam 20 milliárdot bukott a programmal.
A korábbi becsléseket is felülmúlta a kötvényprogramban részt vevő Fidesz-közeli offshore cégek bevétele – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből. A lap a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (BMH) végleges adatai alapján azt írja: a közvetítőcégek, amelyeket egy kivétellel adóparadicsomban jegyeztek be, 155 milliárdos bevételt könyvelhettek el a 6586 kérelemmel.
Jól járt a Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterhez és Habony Árpádhoz, a kormányfő tanácsadójához köthető ügyvédi iroda is. Kosik Kristóf cége vehette át a letelepedési engedélyeket, ezért ügyfelenként ötezer euró ütötte a markát. Az iroda ebből tízmilliárd forinthoz jutott. Vagyis a kötvényprogram összesen 165 milliárdos bevételt hozhatott a Fidesz-közeli érdekköröknek.
Miközben a Fidesz-közeli offshore cégek mesés bevételre tettek szert, a magyar állam óriásit bukott, mert túl magas kamatot fizetett a letelepedési kötvények után. A veszteség 20 milliárd forint körül alakulhatott, vagyis ennyivel került többe a speciális kötvények kamata annál, mint ha tisztán piaci forrásból, vagyis a kötvénypiacon jutott volna forráshoz a magyar állam.
A végleges adatok alapján családegyesítéssel együtt 19 885 bevándorlónak adott letelepedési engedélyt a kötvénynek köszönhetően a hivatal.
További részletek a Magyar Nemzet cikkében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.