Addig masszírozták a számokat a republikánusok a washingtoni szenátusban, hogy egy olyan adóreformmal álltak elő, ami látszatra a középosztálynak kedvez, ám valójában a gazdagoknak és a multicégeknek kínálja tálcán a kedvezményeket.
A történelem legnagyobb adóügyi átverésének minősítette Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász, a The New York Times napilap kolumnistája azt a törvényt, amelyet a washingtoni szenátusban többségben lévő republikánusok fogadtak el az adórendszer átalakítására.
Ha a kijelentése némiképp túlzás is, annyiban igaza van, hogy ha az apró betűs részt elolvasva kiderül: a reform ugyan valóban a legátfogóbb a Reagan-korszak óta, ám az csupán politikai marketing, hogy a választói törzsközönséget adó középosztálybeli amerikaiaknak kedvez.
A nekik adott kedvezmények ugyanis csak tíz évig érvényesek, míg a társasági nyereségadó határidő nélkül radikálisan csökken, és a multik kedvezményes kulccsal hozhatják haza a külföldön parkoltatott eredménytartalékukat. A kongresszus mindkét házában kisebbségben lévő, és jelenleg semmilyen komolyabb hatalmi bázissal rendelkező demokraták dolga nem lesz egyszerű, ha a jövő évi félidős törvényhozási választások kampányában kontrázni akarják a republikánusok adócsökkentési frázisait.
További részletek a friss HVG hetilapban.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/b383c64b-44c7-4ac9-ade2-8cf5bb313e60.jpg)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)