Miután a miniszterelnök veje azt nyilatkozta, a sajtó egy része direkt nem kéri ki a BDPST részvénykönyvét a tulajdonosok listájával, titoktartásra kötelezték az újságírót, aki elkérte az adatokat.
Eddig senki sem akart valójában utánajárni annak, hogy kik a valódi tulajdonosok a BDPST Zrt.-ben, pedig bárki betekinthetett volna a részvénykönyvbe – mondta Tiborcz István az Origónak adott interjújában. Azt is hozzátette: „a sajtó egy részének azonban nem ez volt a célja, hanem fenn akarták tartani azt a látszatot, hogy itt valaki bujkál.”
Annyira azért mégsem könnyű megtudni, kik a luxusingatlanokkal foglalkozó cég valódi tulajdonosai. Az Index ugyanis kikérte a részvénykönyvet, és azt meg is mutatták nekik, egyetlen kikötéssel: nem írhatják le, kik a tulajdonosok Tiborczon kívül.
A cikket készítő újságíróval aláírattak egy nyilatkozatot, hogy nem fogja leírni, kinek a nevét látja a részvénykönyvben. Így hivatalosan csak annyit írhatott le: a cégnek négy tulajdonosa van, közülük az egyik Tiborcz, ketten azok, akik a Céginfón elérhető nyilvános adatokban most is szerepelnek (Tóth Judit vezérigazgató és Szabó Lóránt Aurél), a negyedik személy nevét pedig elolvasta, de titokban kell tartania.
Azt mindenesetre a HVG e heti száma a BDPST alapszabályára hivatkozva megírta, hogy van egy titokzatos osztalékelsőbbségi részvényes. Övé a cég nyereségének 95 százaléka, miközben szavazati joga papíron a nyilvánosságra hozatal küszöbét jelentő 50 százalékot sem éri el a több milliárdos ingatlanvagyont felhalmozó vállalatban. Megrajzoltuk Tiborcz István céghálóját is, ezt itt nézhetik meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.