Gazdaság hvg.hu 2017. október. 07. 11:25

Drágán épült gagyi a milliárdos lopás legalizására – megszólalt a Sámándob tervezője

A majdnem két évig Milánóban rohadó Sámándob alkotója nem engedné, hogy művét Karcagon állítsák fel újra, mert elege van a lopásból.

A milánói világkiállítás óta a közbeszédben lévő Sámándob alkotója, Sárkány Sándor egészen idáig nem állt a nyilvánosság elé, de a Hír TV Célpont című műsorában most megszólalt, és indulatosan beszélt saját alkotásáról: "Drágán épült gagyi, ami nem jó másra, mint a milliárdos lopás legalizálására".

A művész nem örül annak, hogy Varga Mihály és Fazekas Sándor városában, Karcagon állítják fel újra az alkotását. Persze nem a várossal van baja, csak nem szeretné, ha további pénzlenyúlásra használnák az általa tervezett épületet. Sárkány szerint is botrányos az alkotás útja: az eredetileg tervezett ötszázmillió helyett kétmilliárd forintot költöttek el a Sámándob megépítésére, a megvalósult pavilon azonban csak nyomaiban emlékeztetett arra az épületre, ami a művész terveiben szerepelt.

A Sámándob fémváza
Hír TV

A Célpont (az adás ajánlóját itt lehet megnézni) megtalálta a Karcagon rohadó Sámándobot, pontosabban annak fémvázát. "Hazahozták a vázat, és ez a váz az alibi ahhoz, hogy több százmillió forintot, akár milliárd forintot lehívjanak ennek a felépítésére. Rengeteg mocskot raktak erre az épületre, rengeteg pénzt vittek el és nagyon szeretném, ha nem használnák alibinek tovább ezt a dolgot. És Karcag ne az én műalkotásomból csapja be az ott élőket és a magyar adófizetőket" – nyilatkozta Sárkány Sándor.

A tervező dühe azonban úgy tűnik, hiábavaló, hiszen az állam annak idején megvásárolta tőle a terveket, így azt kezd vele, amit akar. A Sámándob történetét megismerhetik a Célpont szombat esti, 19.30-as adásából a Hír TV-n.

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.