A nagy átlag 1100 forintot ad hetente, hogy a gyereknek legyen költőpénze az iskolai büfében.
A 10-14 éves gyereket nevelő szülők 86 százaléka ad zsebpénzt, jellemzően 1100 forintot – derült ki az NRC piackutató cég reprezentatív felméréséből, amelyet a CIB Bank megbízásából végzett.
A zsebpénzt adó szülők 36 százaléka hetente, 22 százaléka havonta ad pénzt, 11 százalék "egyéb rendszerességgel", 17 százalék pedig nem tudott erre a kérdésre válaszolni. A szülők fele azért ad pénzt, hogy a gyerek tudjon vásárolni magának valamit a büfében, de nagyon sokan adnak mozira, a hobbihoz vagy sportoláshoz szükséges kisebb kiadások fedezésére is különböző összegeket.
A szülők kétharmada szerint az ő felelősségük a gyerekek pénzügyi nevelése, 9 százalék mondta csak, hogy ez az iskola dolga. A többiek egyéb szereplőket jelöltek meg. A szülők többsége (70-80 százaléka) úgy véli, a közös vásárlás a legjobb megoldás erre, de nagyon sokan biztatják spórolásra a gyereket, vagy játszik vele pénzügyi társasjátékot, illetve osztja meg a gyerekkel a családi költségvetési helyzetet és terveket.
A szülők alig több mint fele küldi a pénzügyi tudatosság jegyében diákmunkára a gyerekét, harmadnál is kevesebb azok aránya, akik a saját számlában és bankkártyában látják a megoldást.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.