Rendezni kell a magyar egészségbiztosítást, ha valaki külföldre megy dolgozni, de nem mindegy, hogy milyen országba költözik.
Folyamatos a számháború, hány magyar dolgozik külföldön – annyi biztos, hogy már a 4-500 ezret közelítheti a létszámuk. A legnépszerűbb célpont Németország, de Nagy-Britanniát is sokan választják, Ausztriába pedig a véglegesen kiköltözők mellett sok ingázó is átjár Nyugat-Magyarországról. A külföldön dolgozó magyaroknak fontos figyelniük arra, hogy rendezzék a magyar egészségbiztosítást, mielőtt kimennek – most az Adózóna összegyűjtötte, mi a teendő.
Mivel a legtöbben Magyarországról valamelyik másik EU-tagállamba költöznek el, a legfontosabb információ az, hogy aki oda megy, annak 15 napja van, hogy bejelentse itthon, ha az új lakhelyén biztosítást kötött – ezzel ideiglenesen érvénytelenné válik a magyar TAJ száma. De az összeállítás kitér arra is, hogy mi a teendő akkor, ha az ember olyan országba megy, amely nem EU-tag, de szociális biztonsági egyezményt kötött Magyarországgal, vagy ha ilyen egyezmény nélküli államba költözik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)