2017. szeptember. 15. 17:09 MTI Utolsó frissítés: 2017. szeptember. 15. 17:09 Gazdaság

Ötmilliárdos fejlesztés jöhet a zalaegerszegi felsőoktatásban

A polgármester szerint helyi intézmények történetében még nem volt példa olyan fejlesztésre, amilyen most jöhet Zalaegerszegen.

Pályázati támogatással összesen 5,2 milliárd forintos fejlesztés valósulhat meg a zalaegerszegi felsőoktatási intézményekben.

Balaicz Zoltán fideszes polgármester szerint a Zalaegerszegen működő felsőoktatási intézmények (a Budapesti Gazdasági Egyetem gazdálkodási kara, a Pécsi Tudományegyetem egészségtudományi karának helyi képzési központja, a Pannon Egyetem mérnöki karának mechatronikai képzési és kutatási intézete) az épületek felújításához, kutatásfejlesztési innovációs programok indításához 4,4 milliárd forint támogatást nyertek.

Vannak még folyamatban más pályázatok. Ha azokat is támogatják, akkor jöhet össze az 5,2 milliárdos összeg – magyarázta.

Zalaegerszegen mindhárom felsőoktatási intézményben sikerült megőrizni a stabil hallgatói létszámot: szeptemberben körülbelül 1,2 ezer fiatal, köztük több mint 340 elsőéves kezdte meg a tanulmányait a városban.

Balaicz Zoltán kitért arra is, hogy munkásszálló létesítésére a megyei jogú városok közül elsőként Zalaegerszeg nyerte el a támogatást. A 600 millió forintos beruházást az állam a maximálisan adható 360 millió forinttal támogatja, az önrészt a város biztosítja. A kivitelezés jövőre indulna: az egykori ZÁÉV-munkásszállóból modern, 162 férőhelyes szállást alakítanának ki.

A polgármester emlékeztetett, hogy a Modern városok programban uszodafejlesztésre 5,5 milliárd forint kormányzati támogatást kapott a város. További 845 millió forintot az intermodális közösségi közlekedési csomópont, 300 millió forintot pedig a logisztikai központ és konténerterminál előkészítésére, tervezésére fordíthatnak.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság Fülöp István 2024. december. 27. 12:00

Egy friss tanulmány példákkal bizonyítja, hogy terel, elhallgat és valótlanságokat állít a kormányzat és az akkugyárak is a kockázatokról

„Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció” címmel átfogó elemzést tett közzé Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, amelyben a magyar akkumulátoriparral kapcsolatban rámutat az iparbiztonsági kihívásokra, a lakossági tájékoztatás hiányosságaira és a civilek elhallgattatására is.