Az idősek a tapasztalatok szerint inkább már csak négy órában, a lakóhelyükhöz közel dolgoznának újra, ha engedi az egészségük.
A magyar nyugdíjasok kétharmada szívesen dolgozna, de elsősorban egészségi állapota miatt képtelen munkát vállalni – derül ki az egyik biztosítótársaság legfrissebb felméréséből. Közben sorra alakulnak a nyugdíjas szövetkezetek, amelyek segítségével a kormány elképzelése szerint több százezer nyugdíjas dolgozhat újra – hangzott el a keddi RTL Híradóban.
A kutatás szerint a magyar nyugdíjasok többsége a nyugdíjkorhatár elérése után is szívesen dolgozna, de nincs rá lehetőségük. Több mint harmaduk a tervezettnél korábban, kényszerből ment nyugdíjba, nagy részük az egészségük romlása miatt, illetve azért, mert nem tudtak elhelyezkedni.
Kósa Lajos fideszes frakcióvezető „saját méréseikre” hivatkozva azt mondta egy sajtótájékoztatón: legalább félmillió nyugdíjas jelezte nekik vissza, hogy szívesen dolgoznának, ha megteremtik ehhez a lehetőséget nekik. Kormánypárti javaslatra az Országgyűlés még nyár elején megszavazta a közérdekű nyugdíjas szövetkezetek létrehozását megalapozó törvényt, hogy egyszerűsítsék a nyugdíjasok foglalkoztatását.
A szövetkezetek augusztustól működhetnek, a miskolci Harmadik Kor az elsők között alakult. Kiss Gábor szerint a nyugdíjasok elsősorban részmunkaidőt vállalnának, a lakóhelyükhöz közel. Már több nyugdíjas belépett már hozzájuk, hogy dolgozhasson, de állítólag jövő héttől indulnak be igazán, és akkortól néhányan már dolgozhatnak is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.