Nagy pénzek mennek el a vizes vb olyan létesítményeire, amelyeket a világbajnokság után lebontanak.
Az óvatosabb becslés szerint is közel 10 milliárd forint megy el a vizes vb-nek azokra a létesítményeire, amelyeket csak ideiglenesnek szánnak, és a vb után nem maradnak meg. Az Mfor.hu gyűjtötte össze a világbajnokság ideiglenes létesítményeinek költségeit, ez alapján a legdrágábbak a szinkronúszás létesítményei, amelyek 4,9 milliárd forintba kerülnek, és semmi nem marad belőlük a vb után. Az óriás ugrótorony 3,1 milliárd forintból jön ki – ez az összeg nagyjából a nyolcszorosa annak, amennyiből két éve az oroszok a saját vb-jükön megoldották a toronyugrást.
Azok a parkolók, kikötők, valamint raktárközpontok, amelyeket lebontanak a világbajnokság után, együttvéve 1,1 milliárd forintba kerülnek, míg az egyéb kategória – ahova olyan tételeket soroltak, mint például a kiegészítő rendezvénytechnikai létesítmények, vagy épp a balatonfüredi nyílt vízi úszás ideiglenes létesítményei – összesen 788 millió forintos kiadást jelentenek. A portál az ideiglenes célú kiadások közé számolta a nyitó- és záróünnepségre együttvéve kiadott 3,8 milliárd forintot is, ezekkel együtt már 13,78 milliárdnál jár a végösszeg – de ha megengedőbbek vagyunk, és csak az elbontandó létesítményeket számoljuk el, akkor is közel tízmilliárdos számot kapunk.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.