Gazdaság MTI 2017. május. 20. 14:25

Lobbiznak az internetáfa 5 százalékra csökkentéséért

A Fidelitas azt kéri a kormánytól, hogy tegyen meg mindent az internet áfájának 5 százalékra csökkentése érdekében.

Mindezt annak ellenére kérik, hogy az Európai Bizottság ezt nem támogatja - mondta Böröcz László elnök a szervezet szombati tisztújító kongresszusán, Székesfehérváron.

Az eseményen Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter a kérésre reagálva kijelentette: ha a kormány mások támogatását is bírja, bele fog vágni a döntésbe.

Kifejtette: a kormány 2018. január 1-jétől 5 százalékra tervezi csökkenteni az internet-szolgáltatás áfáját, az Európai Bizottság azonban mereven ellenzi ezt. A kérdés beletartozik abba a körbe, amiről a nemzeti konzultációt elindították.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. április. 05. 07:00

Kalkuláltunk: a családbarát Magyarországon jó, ha a gyerekesek tíz százaléka meg tud fizetni egy tengerparti nyaralást

Készítettünk néhány kalkulációt egy négyfős családdal, 12 év fölötti gyerekekkel számolva, ha a horvát, az albán, a bolgár vagy az olasz tengerpartot vennék célba egy hétre csúcsszezonban. A legolcsóbb kempingezős megoldás is több mint 620 ezerre jön ki, de a legtöbb úti cél inkább 800 ezer és 1,3 millió forint között érhető el.