Gazdaság hvg.hu 2017. május. 20. 10:13

Csak 10 millióért volt tavaly "halszagú" Magyarország?

50 milliós költséggel "büszkélkedtek" a megbízók, az '56-os Emélkév slágerének szánt „Egy szabad országért”című számnál, erre kiderül hogy "csak" 10 millióba került.

Tavaly a fél ország azon röhögött, hogy egy rakás Fidesz-közeli előadó azt énekli Schmidt Mária társaságában, hogy Magyarország halszagú. Aztán kiderült, hogy valami nagyon nincs rendben a videóval, hiszen úgy került az egész 50 millió forintba, hogy sem a közreműködők, sem az amerikai-magyar dalszerző, Desmond Child sem kért a munkájáért egy fillért sem – írja cikkében az Index, amely kikérte a dalhoz kapcsolódó szerződéseket.

A most az Indexhez került költségvetésekből és szerződésekből azonban csak az derül ki, hogy 40 millió forintnak teljesen nyoma veszett valahol.

A dolog furcsa megfejtése az Index szerint is, hogy a megkérdezett, Tallai Gábor Terror Háza programigazgató „verte fel az árakat.”

Most  a dokumentumok szerint a klip ugyanis 4,2 millióba került, az utómunkák 4,5 millióba. Akkor mire volt a nagy titkolózás, mert az Index hónapokig harcolt a szerződésekért.

A megbízó Közalapítvány szerint azonban csak arról beszéltek, hogy piaci alapon került volna 50 millióba az egész projekt, de a sok ingyen munka miatt pont, hogy megspórolták azt a hiányzó 40 milliót.

Az Indexnél azt nem értették leginkább, hogy akkor a Közalapítvány augusztus óta tartó kommunikációja kezdve attól, hogy Schmidt Mária teljesen törvényellenesen tartotta vissza a közérdekű adatokat egészen addig, hogy a Fidesz túlzott pénzköltéseire egyébként is fogékony magyar sajtónak egyáltalán nem mondták el, hogy ez az 50 millió gyakorlatilag nem lett elköltve, kevesebb mint az ötödéből készült el az egész.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.