Gazdaság hvg.hu 2017. május. 07. 13:42

Összekeverte Magyarország barátait az MTI

Újraközöltek egy tudósítást, mert összekevertek két alapítványt.

Hungary Initiatives Foundation

Az mno.hu vette észre az MTI egyik érdekes helyreigazítását. A hírügynökség a Magyarország Barátai Alapítvány (Friends of Hungary Foundation) budapesti - a távirati iroda jelenléte ellenére nyilvánosnak nehezen nevezhető - konferenciájáról számolt be szombat este, és korrektül meg is jegyezte, hogy: „A kormány 2012-ben döntött az egyesült államokbeli – 15 millió amerikai dolláros alapító vagyonú – Friends of Hungary Foundation (Magyarország Barátai Alapítvány) létrehozásáról. Az alapítvány célja a diaszpóra magyarsága nemzeti identitásának és a nemzeti összetartozás kötelékeinek az erősítése”.

Vasárnap reggel azonban helyesbítettek: újraközölték a tudósítást az idézett bekezdés nélkül.

Az történt ugyanis, hogy összekeverték a most konferenciát tartó alapítványt azzal az amerikai alapítvánnyal, amelyet valóban a magyar kormány 3,9 milliárd forintból alapított. A zavart az okozhatta, hogy eredetileg az amerikai alapítványt is Friends of Hungarynek hívták, de ma már The Hungary Initiatives Foundation a neve.

A most konferenciázó alapítványról viszont Magyarországon bejegyezett, erről korábban a hvg.hu megírta, hogy, saját bevallása szerint oktatási tevékenységet végez és nem közhasznú, a honlapjára feltöltött rövidke egyszerűsített beszámolóból pedig nem derül ki, hogy honnan kap pénzt. Az Átlátszó alapítvánnyal foglalkozó cikkében az olvasható, hogy az OTP–MOL–Richter Gedeon cégtriász 10-10-10 millió forinttal támogatja őket, és a fóti Rexel Magyarország Kft. is adott félmillió forintot. Ennek tulajdonosa egy amerikai cég, a támogatása tehát külföldről érkező támogatásnak számít (a civil törvény ilyen irányú értelmezései nem egyértelműek).

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.