Amikor a szocializmus káoszba fullad egy olajban gazdag országban.
„Humanitárius válsághelyzetet” hirdetett az élelmezés terén az ellenzéki többségű venezuelai parlament helyi idő szerint kedden, és ezt az ENSZ-szel, valamint az Amerikai Államok Szervezetével (OAS) is tudatta.
A törvényhozás azonnali válaszlépésre kérte az állami szerveket, hogy hatékonyan felvehessék a harcot az élelmiszerhiánnyal és az éhezéssel szemben. A venezuelai parlament egy bizottság létrehozásával járul hozzá a küzdelemhez, amelynek célja a nemzetközi források felderítése és bevonása lesz.
A 9,6 millió lakosú Venezuelát súlyos gazdasági válság sújtja: az alapvető élelmiszerek 68 százalékából hiány van a boltokban, miközben az infláció teljesen elszállt. A Nemzetközi Valutaalap 2017-re 1660 százalékos áremelkedést jósol. A törvényhozás a kormány államközpontú és önkényes kisajátításokon alapuló gazdaságpolitikáját tette felelőssé a kialakult helyzetért, és Rodolfo Marco Torres élelmezési miniszter azonnali leváltását követelte.
2016 áprilisában a venezuelai parlament elfogadott egy bizalmatlansági indítványt a miniszterrel szemben, de a kormánypárti tábor vitatta ennek törvényességét. A venezuelai legfelsőbb bíróság az év elején semmisnek és érvénytelennek nyilvánította az ellenzéki többségű parlament minden döntését.
Tavaly januárban a törvényhozás az egészségügyben hirdetett humanitárius válsághelyzetet a gyógyszer- és eszközhiány miatt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.