A budai Vár Úri utcai épületének és a Vár oldalában fekvő Budai Vigadónak a felújítása is annak a cégcsoportnak a feladata lett, amelyet kezdettől fogva a kegyvesztett Közgép utódaként emlegettek. Egy nap alatt több mint 8 milliárd forintos megbízást nyertek el.
Megállíthatatlanul nyomulnak és fejlesztenek az ingatlanpiacon Magyar Nemzeti Bank vitatott célú alapítványai: ezúttal a Pallas Athéné Domus Animae kért ajánlatot az Úri utca 21. szám alatti műemlék épület átalakítására. A feladatra egyedül a Magyar Építő jelentkezett, és még a becsült költségnél is csaknem 400 millió forinttal olcsóbban, 3,6 milliárd fointért vállalta el a munkát.
Az épületben doktori iskola működik majd, és kiállításokat rendeznek. Az alapítványt a közbeszerzési eljárásban Szemerey Gabriella képviseli, aki Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének a felesége.
A Magyar Építőt 2015 májusában vásárolta meg a Kőrösaszfalt, amely részben a Duna Aszfalton keresztül Szijj László tulajdona. A tiszakécskei vállalkozó nem ritkán a felcsúti polgármester cégével, a Mészáros és Mészáros Kft.-vel közösen kap megbízásokat a közszférából, így például a békési ivóvíz minőségét javító programban. A Duna Aszfalt az egyik szponzora a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiának. Úgy tudni, hogy a Körösaszfalt fiatal vezérigazgatója, Pálffy Balázs Mészáros Lőrinc lányának jövendőbelije.
A Budai Vigadó impozáns épületét a Hagyományok Háza üzemelteti, amely az Emberi Erőforrások Minisztériumának az egyik intézménye. A 1897-98-ban neoreneszánsz-eklektikus stílusban épült műemlék ingatlant most felújítják és kibővítik. A közbeszerzési eljárásban eredetileg 3,4 milliárd forintra becsülték a beruházást, ám végül 551 forint híján 4,6 milliárd lett a megbízás, dacára annak, hogy hárman is ajánlatot tettek.
A nyertes az Épkar Zrt., amely egy Karcagról indult vállalkozás, még az ugyancsak karcagi Bróker Marcsi ügyében is felmerült a cégtulajdonos, Szeivolt István neve. Ám a legfontosabb hír akkor bukkant fel a céggel kapcsolatban, amikor a Magyar Építő tulajdonosváltásakor kiderült, hogy az Épker is beszáll a Körösaszfaltba.
A nyilvános dokumentumokban nem egyértelmű a tulajdonosi szerepvállalás, ám Szeivolt István valóban bekerült a Magyar Építő igazgatóságába. Azóta az Épkar is több megbízást kapott, köztük például a Komjádi uszoda felújítását.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.