Gazdaság MTI / hvg.hu 2016. december. 19. 11:31

Itt a bejelentés: Hatvanban fog építkezni a menekülő szír csokigyár

Az új gyár jövő ilyenkor elvileg már ontani fogja magából a csokikat.

Ahogy arról már beszámoltunk és várható volt, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn bejelentette, hogy a szír Ghraoui Chocolate Hatvanban 540 új munkahelyet teremtő zöldmezős beruházást valósít meg. A miniszter a világ egyik leghíresebb csokoládévállalatának nevezte a Ghraouit.

Szijjártó azt mondta, a cég a világ egyik legrangosabb, prémium csokoládékat előállító vállalkozása, sőt elmondása szerint ami például az autógyártásban az Audi, az az édesiparban a Ghraoui Chocolate.

Hozzátette, a csokoládégyártó vállalatot 1805-ben alapították szíriai családi vállalkozásként, a cég neve azóta is patinásan cseng az arab világban, de mára már a világ 5-6 legjelentősebb csokoládéipari cégei között tartják számon, megrendelői a világ legdrágább, prémium szállodái, illetve az "ötcsillagos légitársaságok".

Hatvanban egy 7,6 milliárd forintos beruházással egy 12 ezer négyzetméteres üzemet hoznak létre, ahol elsősorban prémium csokoládét és bonbont fognak gyártani.

A tervek szerint 2017 novemberében az új gyár már elkezd termelni, a Hatvanban gyártott csokoládék 95 százalékát exportálják – tette hozzá Szijjártó Péter.

Mint azt megírtuk, a cégnek jelenleg 2 üzlete üzemel Damaszkuszban, amelyeket egy kis helyi csokoládéműhelyből látnak el, miután a szíriai helyzet miatt 2011-ben bezárták a ghoutai gyárat.

A magyar kormány befogadja a menekülő szíriai luxuscsoki-gyárat

250-300 ezer ember meghalt, 12 millióan elmenekültek otthonaikból, Szíria gazdasága is romokban hever. A magyar kormány a batyujukkal érkező menekülteknek ugyan ajtót mutat, a luxuscsokoládé-gyárat azért beengedik, főleg ha ez 540 új hazai munkahelyet jelent.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.