A BÉT honlapján közzétett közlemény szerint az FHB Jelzálogbank új igazgatóságának alakuló ülésén Oláh Mártont választották meg vezérigazgatónak. Az igazgatóság elnöke az a Vida József lett, aki korábban több milliárdos hitelt adott a Mészáros családnak.
Oláh Márton 2015 februárja óta a társaság üzleti vezérigazgató-helyetteseként tevékenykedett, 2015. április 28-tól az igazgatóság tagja. A közlemény szerint az eddigi vezérigazgatót, Köbli Gyulát hétfővel visszahívták tisztségéből.
Az igazgatóság új elnöke, Vida József 2016 júliusa óta a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (Szhisz) elnöki posztját tölti be. Ugyanakkor annak a B3 nevű takarékszövetkezetnek is a meghatározó alakja, amelyik márciusban 1,2 milliárd forint hitelt nyújtott Mészáros Lőrincnek és feleségének, a jelzálogjogot a közeli etyeki és mányi birtokaikra jegyezték be.
Spéder Zoltán október 14-én mondott le a társaságban betöltött elnöki tisztségéről, majd ugyanezen a napon eladta az FHB Jelzálogbankban levő részvényeit. A bankelnök valamivel a napi árfolyam alatt, darabonként 480 forintért, összesen csaknem 7,5 milliárd forintért két takarékszövetkezetnek adta át 14,35 százalékos részét, ezzel befolyása nullára csökkent a tőzsdén jegyzett pénzintézetben.
Spéder részvényeinek egyik vevője a B3 Takarék volt, a másik pedig a Fókusz Takarékszövetkezet.
Vida egészen májusig Spéder emberének számított az FHB igazgatóságában, de miután Orbán Viktor – Demján Sándor milliárdosra hivatkozva – személyesen üzent hadat Spédernek, Vidáék megszavazták a kormány irányváltását kielégítő döntéseket.
Mészáros Lőrinc bankára beszáll az FHB irányításába
Két héten belül az FHB Jelzálogbank valamennyi vezető testületéből kisöpörhetik az Orbán-kormánynál kegyvesztett Spéder Zoltán, valamint a titokzatos osztrák üzletember, Heinrich Pecina embereit. Helyettük olyanok jöhetnek, akik jól fekszenek a kormánynál, köztük a Mészáros Lőrincéknek milliárdos hitelt nyújtó bankár.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.